Blog grupy Dom modelowy

Czy wiesz, do czego można użyć płyty MFP firmy Pfleiderer?

- pokrycia podłóg - ciepła i wytrzymała podłoga to podstawa nowoczesnego mieszkania.

- pokrycia ścian działowych - lekkie i łatwe w montażu doskonale zastępują tradycyjne tynki w mieszkaniu

- pokrycia stropów - nie obciążają domu ani budżetu ciężkim betonowym stropem.

- prosta układanka - świetny podkład do betonu architektonicznego.

- wykończenie wnętrz - zróżnicowana aranżacja przestrzeni to cecha współczesnych mieszkań. Płyty MFP pozwolą szybko i tanio zrealizować najbardziej wyszukane pomysły.

- poszycia dachowe - odporne na wilgoć i wygłuszające

- domy ekologiczne - doskonale sprawdzają się w budownictwie drewnianym szkieletowym, od fundamentów, aż po dach.

- bryły użytkowe - dzięki swoim parametrom jest ceniona przez projektantów i architektów.

 

 

www.pfleiderer.pl

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Dom powinien kojarzyć się nam z ciepłem i bezpieczeństwem. Dlatego warto zastanowić się, jaki wybrać materiał do budowy naszego domu. Niewątpliwie, obecnie "najcieplejszym" materiałem na mury jest beton komórkowy, którego użyliśmy także do budowy Domu Modelowego. Firma Xella oferuje całe systemy murowe, wraz z nadprożami, o różnej grubości. DM został wybudowany w systemie Ytong Energo. Oto zalety:

 

 • najcieplejszy materiał konstrukcyjny dzięki współczynnikowi λ10,dry = 0,095 W/mK,
 • ściana jednowarstwowa o współczynniku przenikania ciepła U = 0,19 W/m2K (szer. 48 cm),
 • dostepny w grubościach 24, 30, 36,5, 40 oraz 48 cm,
 • brak mostków termicznych dzięki zastosowaniu zaprawy do cienkich spoin i połączeniom na pióro i wpust,
 • ergonomia wznoszenia ścian dzięki uchwytom montażowym,
 • szczelna ściana dzięki wyso dokładności elementów,
 • minimalne zużycie zaprawy (5-7 kg/m2),
 • bezpieczeństwo przeciwpożarowe – materiał niepalny (A1) i odporny na działanie ognia (REI 240),
 • materiał paroprzepuszczalny, współczynnki oporu dyfuzyjnego µ = 3,
 • produkowany z jedynie naturalnych surowców: wapna, piasku i wody.

 

www.ytong-silka.pl

 

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Dobrze dobrane zewnętrzne oświetlenie może uczynić, że nasz dom stanie się wyjątkowy, wręcz magiczny. Firma SPOTLINE ma w swojej ofercie zarówno oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne. W Domu Modelowym pionowe wiązki światła sprawiają, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi... 

Jest to oświetlenie ledowe, a co za tym idzie, koszt eksploatacji jest niewielki, dzięki czemu możemy cieszyć się niesamowitym efektem bez strachu o nasz rodzinny budżet.

www.spotline.pl

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

W Domu Modelowym zdecydowaliśmy się na kominek firmy Kozłowski Kominki z wkładem grzewczym z zamkniętą komorą spalania i regulowanym dopływem powietrza. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że skuteczność ogrzewania może sięgać nawet do 80% i więcej. Aby tak było, ważne jest, żeby drzwi i szyby były szczelne, jak również dodatkowe powierzchnie grzewcze, które potrafią schłodzić gazy opałowe przed wejściem do komina z nawet 600 st. C do 200 st. C, a różnicę udostępniają w postaci ciepła. Dzięki temu w domu jest ciepło i przytulnie, i bezpiecznie możemy napawać się widokiem ognia w palenisku.

www.kominki-kozlowski.pl

 

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Czy wiedziałeś o tym, że Oknoplast produkuje także drzwi wejściowe? Dzięki temu drzwi w Twoim Domu będą idealnie komponowały się ze stolarką okienną.

W Domu Modelowym wstawione są drzwi specjalnie zaprojektowane dla nas z serii AQUA. Dzięki profilom z PVC oraz wypełnieniom wsadowym wykonanym z PVC, drzwi z linii AQUA wyróżniają się również wysokimi parametrami termoizolacyjnymi. Drzwi można wyposażyć w dedykowane do nich witraże, zaprojektowane na specjalnie zamówienie OKNOPLAST.

www.oknoplast.com.pl

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Dom przyszłości to dom, który jest oszczędny, łatwy w użytkowaniu i taki, który za Ciebie będzie wykonywał większość czynności. Już dzisiaj jest to możliwe. System DOMITO firmy MCD to idealny system dla osób, które chcą żyć wygodnie i ekonomicznie. Dom, który myśli i troszczy się o ciebie. Gdy z niego wychodzisz, zasuwa żaluzje, wyłącza telewizor i gasi światła. Zapomniałeś wyłączyć żelazka? Bez obaw, twój dom zrobi to za ciebie. Podczas twojej nieobecności będzie symulował, że jesteś w środku - wszystko w trosce o bezpieczeństwo twojego mienia. Gdy do niego wrócisz, zapali światło i ustawi temperaturę na poziom taki, jaki sobie zażyczysz. Zadba też o twoją kieszeń, zmniejszając zużycie energii elektrycznej i ciepła. A to i tak, tylko niewielka próbka możliwości tego domu - w końcu to dom inteligentny.

www.domito.pl

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

 

ŁAGODNY TON Aksamitna faktura i delikatny kredowy kolor to cechy charakterystyczne skały wapiennej, która stała się inspiracją do zaprojektowania płyt Venetia. Jasne płyty zostały stworzone do komponowania spójnych stylistycznie aranżacji w stylu śródziemnomorskim. Jednak równie pięknie wpisują się w północną architekturę nowoczesną.

 

źródło: www.libet.pl

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

 

PLEWA uni fe, z całkowicie izolowaną rurą szamotową, odporny na pożar sadzy. Komin ten przeznaczony jest do tak zwanej pracy „suchej”, przy wysokich temperaturach spalin, a więc tam, gdzie nie następuje skraplanie się pary wodnej w przewodzie kominowym.

W systemie tym zastosowano oryginalny sposób podłączenia stalowej rury łączącej komin z kominkiem. Jest to wykonany z betonu żaroodpornego specjalny kamień przyłączeniowy chroniący wewnętrzną rurę szamotową przed możliwością uszkodzeń w czasie montażu i eksploatacji kominka. Połączenie kamienia przyłączeniowego z rurą wewnętrzną uszczelnia specjalna wełna mineralna odporna na wysoką temperaturę. Stożkowy kształt wewnętrznego otworu w kamieniu przyłączeniowym zapobiega wsunięciu rury stalowej do wnętrza przewodu kominowego i ułatwia prawidłowe uszczelnienie połączenia.

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

 

Główne zalety płyty fundamentowej to zmniejszenie zakresu i kosztów prac ziemnych, płytkie posadowienie, trwałość konstrukcji, jakość i ciągłość warstw izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Warto zauważyć, że wykonując płytę w izolującym szalunku Izodom, unikamy potencjalnych błędów związanych z dociepleniem rozbudowanych powierzchni ław i ścian fundamentowych – tak jak ma to miejsce w rozwiązaniach tradycyjnych.

płyta fundamentowa wykonana jest z najwyższej jakości Periporu w kolorze jasnozielonym,

Peripor jest izolującym tworzywem piankowym produkowanym przez koncern BASF, charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością na ściskanie,

 

Podstawowe elementy płyty fundamentowej to:

 • podstawowa płyta fundamentowa o grubości 25 cm (FPL 250)
 • pomocnicze płyty fundamentowe o grubościach 6, 8, 10 i 12 cm (FPL 6/8/10/12)
 • krawężnik (FPL BSt)
 • narożnik wewnętrzny (FPL EI)
 • narożnik zewnętrzny (FPL EA)

 

 

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Pobieranie komentarzy

Proszę czekać...

Stronicowanie wpisów

1 - 10 z 52 wpisów

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Grupa Dom modelowy
LOGO: Dom modelowy

Grupa "Dom Modelowy" poświęcona jest ogólnopolskiej akcji edukacyjnej kierowanej do osób budujących swój dom.

Menu
Ostatnio dołączyli