powrót
Wysłany: pon, 28 lipiec 2014 o godz. 19:20
Temat wątku: Komin stalowy czy ceramiczny? :: Temat postu: Odp: Komin stalowy czy ceramiczny?
Też mi się wydaje, że komin z ceramiki będzie lepszy. A jak masz w projekcie? Proces produkcji ceramiki wymaga obróbki w wysokich temperaturach, dzięki temu ceramika materiałem idealnie suchym, niepalnym i niewydzielającym gazów.
Wysłany: pon, 28 lipiec 2014 o godz. 19:26
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Konkurencja nie śpi i Termilica na rynek wypuściła beton komórkowy dostosowany do nowych norm. Bloczki na ścianę 1w zapewniają U = 0,173 W/(m².K). Nieźle, zupełnie tak samo jak Porotherm T i zapewne cenowo też nie odbiega. Na rynku technologii do koloru, do wyboru, ale jak dla mnie, stara dobra ceramika zawsze jest w cenie.
Wysłany: pon, 28 lipiec 2014 o godz. 19:31
Temat wątku: porotherm vs H+H :: Temat postu: Odp: porotherm vs H+H
Godny polecenia jest Porotherm Dryfix. Pustaki łączone specjalną suchą zaprawą. Tempo budowy rośnie kilkukrotnie, a przy okazji zyskuje się wszystkie zalety ceramiki. ostatnio widziałem, że do bloczków betonowych, też można kupić jakąś suchą zaprawę, cienkospoinową, ale ja bym wybrał jednak sprawdzona ceramikę.
Wysłany: wto, 12 sierpień 2014 o godz. 20:57
Temat wątku: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny? :: Temat postu: Odp: Co zrobić aby mieć dom energooszczędny?
Dobrze kolega plorer pisze, rekuperacja i panele solarna obniżają koszty utrzymania domu. Inni radzili żarówki led, to też jest świetny pomysł, sam stosuje i się sprawdza. Na etapie projektu polecił bym jeszcze ceramikę na ściany, na przykład Porotherm dryfix na suchą zaprawę, która redukuje do minimum mostki cieplne. Im mniej ciepła ucieka przez ściany i okna, tym mniej energii i surowca potrzeba na ogrzanie takiego domu.
Wysłany: wto, 12 sierpień 2014 o godz. 21:06
Temat wątku: Z czego budowac? :: Temat postu: Odp: Z czego budowac?
A co powiecie o ścianach jednowastwowych, bez docieplenia styropianem. Są ekonomiczniejsze, a technologia od wielu lat pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła na świetnym poziomie, spełniającym wygórowane normy europejskie. Ja mam osobiście ściany z Porothermu 44 i mieszka mi się świetnie, a jakieś porównanie mam, bo przez długie lata mieszkałem w betonie, który na domiar złego ocieplili styropianem i czar prysł.
Wysłany: śro, 20 sierpień 2014 o godz. 20:16
Temat wątku: Co wybrać na ściany zewnętrzne? :: Temat postu: Odp: Co wybrać na ściany zewnętrzne?
Porotherm dryfix jest bardzo fajną technologią, zważywszy na to, że zaprawę dostaje się gratis do pustaków. Czy muruje się szybciej? Tak. Sporo szybciej. Czy schnie szybciej? Tak, 2 doby. Czy dużo się z niej buduje? Chyba średnio, ludzie się boją "nowych" technologii. W tym kraju tylko mokra zaprawa i miesiąc z bańki, A do tego krzywa ściana, ratowana styropianem, itd. Takie są realia. Czy zdąrzysz przed zimą? Czemu nie, jak będziesz miał rozgarniętą ekipę i nie chodzi mi o muraży, tylko o elektryka, instalatora sanitarki i wykończeniowców, to śmiało w 3 miechy stoi chata.
Wysłany: wto, 20 styczeń 2015 o godz. 23:00
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Na porothermie też nie rozwijają się grzyby. Dryfiks jest suchą zaprawą, nie ma wilgoci, nie ma grzybów.
Wysłany: wto, 20 styczeń 2015 o godz. 23:08
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Myślę, że każda technologia zapewnia zbliżone U. ja jestem zwolennikiem porothermu, bo poza bardzo dobrą izolacja termiczną ma wiele innych zalet. A najwięcej ciepła ucieka przez okna i tu nie ma co oszczędzać. Z drugiej strony jak zbudujesz sobie termos, to cyrkulacja powietrza i wentylacja w pomieszczeniu będzie nieznośna i będzie się źle mieszkało.
Wysłany: wto, 20 styczeń 2015 o godz. 23:11
Temat wątku: ściana 1-warstwowa cz 2 :: Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Kolejny temat rzeka. Wracając jednak do sedna, też wolał bym ścianę 1w z porothermu. Izolacją zgodna z normą, nawet lepsza, a poza tym jest materiałem mniej problemowym.
Wysłany: wto, 20 styczeń 2015 o godz. 23:16
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Temat rzeka. Ja jestem zdania, że nawet najdroższa blacha, nie będzie lepsza niż przyzwoita ceramika. Poza tym nawet cenowo dobra karpiówka od Koramic daje wszystko co w ceramice najlepsze za cenę lepszej blachy. Warto o tym pomyśleć, bo dachu nie wymienia się co sezon.
Wysłany: śro, 25 luty 2015 o godz. 21:30
Temat wątku: ściana 1-warstwowa cz 2 :: Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Myśle, że bloczki betonowe są równie ciężkie jak porotherm, moja ekipa nie miała w sumie problemu z wymurowaniem ścian. Zrobili to szybko i równo. Jeśli chodzi o rzeczoną problemowość, to może dopuściłem się subiektywnego nadużycia. Miałem do czynienia raz z betonem i przy jego cięciu i obróbce, kruszył mi się na potęge. Może sprzedali mi lipną partię. Jak pracowałem z porothermem nie zdarzyły mi się takie cyrki.
Wysłany: śro, 25 luty 2015 o godz. 21:34
Temat wątku: Dachówka :: Temat postu: Odp: Dachówka
Dobra rada przedmówcy. Na gładkiej ceramicznej dachówce brud tak łatwo nei osiada. A do wielkiej trójki wymienionej w poście, dołożył bymjeszcze Koramic. Nie raz już zwrócił moją uwagę, a szczególnie podoba mi się dachówka orea 9. Gładka, płaska, bardzo ładna.
Wysłany: wto, 17 marzec 2015 o godz. 22:38
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Dosyć sensowny ten artykuł co wrzucił czubaks. Myślę, że porotherm i inne pustaki ceramiczne są najpopularniejsze, bo jest to jeden z najstarszych materiałów budowlanych i ludzie go znają, Poza tym jest po prostu dobry. Niekture paramtery ma lepsze, a niekture gorsze, ale normy spełnia, ludzie go znają, murarze go lubią, więc dużo się z niego buduje.
Wysłany: wto, 17 marzec 2015 o godz. 22:44
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Zgadzam się z poprzednikiem. Każdy ma swoją ulubioną dachówkę, najważniejsze jak dla mnie, żeby na dachu była właśnie dachówka. Stara dobra dachówka ceramiczna ze wszystkimi swoimi zaletami. Ja osobiście preferuję Koramic. Mój faworyt to Orea 9. Jednak jeżeli potrzeba wybudować tańszy dach, to nie trzeba rezygnować z dachówki ceramicznej, bo zwykła karpiówka kosztuje tyle co przyzwoita blacha.
Wysłany: wto, 24 marzec 2015 o godz. 00:23
Temat wątku: MURY :: Temat postu: Odp: MURY
Polecam murowanie z pustaków porotherm dryfix. Ta technologia na cienką spoinę zapewnia całkowicie suchą ścianę już podcza murowania na suchą zaprawę. Ściana jest gotowa do dalszej pracy już po 48h. Jest sucha i w 100% odporna mechanicznie. Oszczędzasz na osuszaniu, nie wychodzą grzyby, a przede wszystkim jesteś dobry miesiąc do przodu.
Wysłany: wto, 24 marzec 2015 o godz. 00:27
Temat wątku: Dachówki :: Temat postu: Odp: Dachówki
Zgadza się weno, czarna błyszcząca dachówka robi wrażenie. Widzialem już kilka domów z moim ostatnim faworytem czarną Oreą 9 od Koramica. Jest miodzio.
Wysłany: pon, 22 czerwiec 2015 o godz. 23:54
Temat wątku: drewniane elewacje? :: Temat postu: Odp: drewniane elewacje?
Drewniana elewacja jest na pewno bardzo ładna. Też mi się strasznie podoba, ale jest problemowa. Trzeba o nią zdbać i częstko konserwować. Lepszym rozwiązaniem są płytki klinkierowe. Na przykład terca. Fajnie wygląda zarówno na płocie, jak i elewacji domu. Można się pokusić i poszukanie klinkieru imitującego drewno. To nie to samo, ale zawsze jakiś kompromis między wyglądaem drewna, a odpowrności klinkieru.
Wysłany: pon, 22 czerwiec 2015 o godz. 23:58
Temat wątku: czy to koniec pękających płyt karton - gipsowych :: Temat postu: Odp: czy to koniec pękających płyt karton - gipsowych
Zawsze jest ryzyko, że płyta pęknie. Zasadniczo najczęściej stosuje się je jako działówki. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest pełnowartościowa ściana z putska albo betonu komórkowego. Suporex jest ok, ale jeszcze bardziej lubię porotherm. Muruje się bardzo szybko i ma się w zamian pełnowartościową ścianę, która nie pęka, izoluje akustycznie i termicznie.
Wysłany: śro, 24 czerwiec 2015 o godz. 00:07
Temat wątku: Dachówki ceramiczne :: Temat postu: Odp: Dachówki ceramiczne
A co powiecie o Creatonie? Obok Brassa i Koramica najczęściej jest wymieniana na forach. Sporo negatywnych opinii o niej znalazłem, w odróznieniu od Koramica. Renesansowa Allegra jest bardzo polecana. Faktycznie jest ładna do klasycznych domów pasuje. Pytam o Creatona, bo znajomy będzie się budował i skusił się na 50 lat gwarancji.
Wysłany: śro, 24 czerwiec 2015 o godz. 00:12
Temat wątku: Odświerzanie elewacji :: Temat postu: Odp: Odświerzanie elewacji
Dobrze ci powiedzieli koledzy, zależy z czego jest elewacja. Jak masz po prostu tynki, to karcher z chemią może narobić szkód. Jeżeli masz płytki klinkierowe, to karcher z płynem sprawdza się idealnie. A jeżeli masz nadmiar kasy, to wynajmij firmę, zrobią to szybko i porządnie, a ty się nie namęczysz. Ja mam u siebie elewację z płytek klinkierowych Terca i myję je karcherem. Szybko i łatwo.