powrót
Wysłany: pon, 1 marzec 2010 o godz. 15:35
Temat wątku: jaki piec? :: Temat postu: Odp: jaki piec?
Witam , ja mam piec gazowy kondensacyjny z zasobnikiem 120l ( innymi słowy zapominam że mam ogrzewanie ) , a także zamontowany kominek z nawiewami do wszystkich pokoi ( trzy z turbiną ) awaryjnie gdyby nie było prądu . Dom 258m2 , rachunek za gaz 650 zł/miesąc ( grudzień - styczeń ) i troche drewna dla zabawy . Moja rodzinka i ja lubimy ciepełko więc 24 stopnie w pokojach . Nikt nie namówi mnie na ekogroszek itp. , a na pompy ciepła ;-) Uff... zwrot inwestycji tak długi że szkoda zachodu.
Wysłany: pon, 1 marzec 2010 o godz. 15:39
Temat wątku: strop! :: Temat postu: Odp: strop!
Poza Teriva I , to stropy gęstożebrowe są droższe od żelbetowych ( chyba że projektował je konstruktor szaleniec z udziałąmi w hucie ) o jakieś 20-25%
Wysłany: pon, 1 marzec 2010 o godz. 15:50
Temat wątku: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu?????? :: Temat postu: Odp: ceramiczna porotherm + styropian czy porotherm 38 bez styropianu??????
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami i muszę dodać jako wielokrotny kierownik budowy że trzeba by było ścianę 38cm wykonać w labolatorium aby miała odpowiedni współczynnik przenikania ciepła oraz wykorzystać-kupić wszystkie 1/2 i 3/4 pustaka ( bez docinania ) . Bo inaczej lipa.
Wysłany: sob, 13 listopad 2010 o godz. 23:10
Temat wątku: dach :: Temat postu: Odp: dach
Nie jest to taki wielki problem , 99% projektów jest obliczona na dachówkę nawet jak jest coś innego przewidziane , poza tym przy adaptacji projektu typowego projektant musi wam sprawdzić do warunków lokalizacji oraz przewidywanego pokrycia dachu , więc nie jest to taki wielki problem. Pozdrawiam
Wysłany: sob, 13 listopad 2010 o godz. 23:17
Temat wątku: dachówka tondach :: Temat postu: Odp: dachówka tondach
Witam , ja mam wzór marsylka angoba brązowa , i jest narazie wpożądku , hranice ciekawy wzór ale tak naprawdę nie wyróżnia się niczym specjalnym , kwestia gustu . Najważniejsze wybrać odpowiedni kolor do całosci elewacji . Pozdrawiam
Ps. Chciałem wybrać na początku dachówkę Creatona , ale najlepiej wytłumaczył mi to mój wykonawca - kolega , "k..a będziesz na nią patrzył przez 3miesiące , a potem najważniejsze żeby nie przeciekała i kolor był odpowiedni , póżniej nie będziesz zwracał uwagi ..." i raczej miał rację .
Jeszcze raz pozdrawiam
Wysłany: sob, 13 listopad 2010 o godz. 23:35
Temat wątku: Lawy fundamentowe :: Temat postu: Odp: Lawy fundamentowe
Nic ci to nie da , to tylko ma uciszyć sumienie jak ktoś nie robi stopy fundamnetowej z rozkopem i szałunkiem , ten piasek i chudy beton to część prawidłowej technologi wykonania stopy i ław fundamentowej ( różnica jest mniej więcej jak 1 do 3 w wysokości kosztów ) . Jak robisz dla siebie domek to zrób sobie wersję tańszą bez foli w wykopie ( i tak ją potarga beton , kamienie , zbrojenie , tarcie ława-grunt , a w końcu uszkodzisz ją robiąc drenaż ( drenaż polecam jak masz gdzie odprowadzić wody opadowe ) . Pozdrawiam
Wysłany: sob, 13 listopad 2010 o godz. 23:52
Temat wątku: strop monolityczny (lany) :: Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Rany boskie , Ludziska !!! Grubość stropu się OBLICZAw zależności od rozpiętości stropu , ilości i średnicy zbrojenia i obciążenia !!!! A nie przyjmuje bo ktoś tak gdzieś robił !!! Ten inżynier z Płocka to raczej nie jest świadom że grubość stropu ma mały wpływ na akustyką , bo tak to robilibyśmy stropy gr.50cm !!!
Najprościej i bardzo ogólnie i zgodnie z normą : dla stropu jednokierunkowo zbrojonego ( żelbetowego) grubość stropu to 1/40 rozpiętości np. przy pom. szer. 4,00m w kierunku zbrojenia głównego , gr.min. stropu to 10cm .
Pozdrawiam
Wysłany: nie, 14 listopad 2010 o godz. 00:01
Temat wątku: Pozwolenie na budowę prawomocne :: Temat postu: Odp: Pozwolenie na budowę prawomocne
Urząd - Starostwo ma 65dni na wydanie pozwolenia na budowę ( zgodnie z Prawem Budowlanym ) , a 14 dni liczy się od daty odbioru ostatniej zwrotki ( najpóźniej odebranej ) przez strony postępowania - jeżeli takowe są .
Pozdrawiam
Wysłany: pon, 15 listopad 2010 o godz. 07:57
Temat wątku: strop monolityczny (lany) :: Temat postu: Odp: strop monolityczny (lany)
Gdyby chodziło tylko o pieniądze to zrobiłbyś go pewnie z tektury , przecież żeby zaoszczędzić za wszelką cenę na stropie to można go po prostu nie zrobić .
Wysłany: wto, 16 listopad 2010 o godz. 00:23
Temat wątku: dach :: Temat postu: Odp: dach
Oczywiście jeżeli ktoś - inwestor życzy sobie projekt pod blachę to taki się opracuje , ale jeżeli zechcesz za np.15 lat przerobić pokrycie dachu na dachówkę to czy bedziesz wtedy wymieniał wieźbę dachową wraz z pokryciem czy wolałbyś wydać z 1000zł więcej na więźbę dachową ( materiał ) i ulożyć dachówkę bez zmiany konstr. dachu . Więc większość konstruktorów opracowuje więźbę na większe obciążenia .
Wysłany: czw, 20 październik 2011 o godz. 16:18
Temat wątku: Lawy fundamentowe :: Temat postu: Odp: Lawy fundamentowe
Głebokość przemarzanie tj. głebokość posadowienia fundamentu , liczy się spód ławy do poziomu gruntu otaczającego budynek , czyli jeżeli wykopiecie 60 cm w głąb gruntu + obsypiecie fundamnet następne 60cm , i ława jest w gruncie 120cm to jest Ok. Zależy to też od rodzaju gruntu , ława musi być posadowiona w gruncie nośnym , więc czasami nie wystarczy posadowić budynek na 60cm . A najlepiej jak omówisz zagadnienie z waszym kierownikiem budowy , bo faktycznie nie ma sensu tak dużo betonu lać . Pozdrawiam