powrót
Wysłany: śro, 23 kwiecień 2014 o godz. 02:31
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
No tak, tylko cena powalające jest tego materiału. Przy podobnych parametrach termoizolacyjnych płacimy 2,5 raza więcej niż za beton komórkowy. Dodatkowo jeżeli przy murowaniu wda się wilgoć w wełnę to całe U rośnie momentalnie i to znacząco.
Wysłany: śro, 23 kwiecień 2014 o godz. 02:34
Temat wątku: komin systemowy czy zwykły? :: Temat postu: Odp: komin systemowy czy zwykły?
Na pewno komin systemowy to wygoda i prostota, nawet w przypadku późniejszych awarii. Jeżeli coś się zadzieje z tradycyjnym to najpierw długie szukanie przyczyny i możliwa problematyczna naprawa. Jednak przez wiele lat ludzie budowali tradycyjne i żyją, jeżeli ekipa dobra to nie powinniście się obawiać tradycyjnej technologii.
Wysłany: śro, 23 kwiecień 2014 o godz. 02:37
Temat wątku: Tynk czy płyta k-g ? :: Temat postu: Odp: Tynk czy płyta k-g ?
Jeżeli ściany masz proste to tynkuj, jeżeli ekipa była słaba i trzeba teraz na tynku wyciągać wszystko to z płytami będzie dużo łatwiej i idealnie wszystko zakryją.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:31
Temat wątku: Podłoga drewniana w łazience? :: Temat postu: Odp: Podłoga drewniana w łazience?
To zdecydowanie nie jest problem w dzisiejszych czasach jednak jeżeli ta podłoga ma posłużyć przez dobrych kilka lat to odpowiednio zaimpregnowana i zabezpieczona podłoga niestety będzie trochę kosztować i nie ma co się brać za tanie marketowe panele bo to nie przetrwa zbyt długo.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:34
Temat wątku: Oświetlenie do schodów :: Temat postu: Odp: Oświetlenie do schodów
Ja mam zamontowane do ściany i wygląda to bardzo estetycznie jeżeli montować do stopni to bym pomyślał nad zainstalowaniu węży ledowych np podczepić od spodu pod stopnie - czyli górny stopień oświetla dolny, tak żebyśmy się zrozumieli. Pamniętaj, że są led'y ciepłe i zimne.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:38
Temat wątku: balustrada na taras porady :: Temat postu: Odp: balustrada na taras porady
Kwestia czy masz już zakotwione pręty/płaskowniki/cokolwiek i szukasz samej "tarczy" czy od początku chcesz ją wykonywać? Podstawą jest dobre zakotwienie w tarasie aby nie przelecieć razem z balustradą później. Wieć na dole kawaek blachy przytwierdzony długimi kotwami to posadzki tarasu do tego dospawany płaskownik lub rurka co tma Ci się podoba i tak co 1-1,5m a następnie montujesz jakąś tarczę na to i tutaj już pole manewru jest praktycznie nieograniczone możesz zawiesić nawet szkło hartowane.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:40
Temat wątku: Schody drewniane :: Temat postu: Odp: Schody drewniane
Ja bym temat ugryzł trochę inaczej, minowicie porozsyłał zapytania do możliwie najszerszego grona dostawców takich schodów a następnie w interesującym Cie przedziale cenowym zrobił rozeznanie dotyczące jakości tych schodów danych firm, zadzwonił i pojechał gdzieś zobaczyć ich realizacje.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:42
Temat wątku: taras :: Temat postu: Odp: taras
Uważam, że wykonanie tarasu w drewnie jest bardzo estetyczne o ile to drewno jest dobrej jakości to posłuży na lata i oczywiście trzeba pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych tarasu, dwa razy w roku wypada przesmarować taki taras odpowiednimi preparatami więc warto to mieć na uwadze.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:44
Temat wątku: Drewno na schody :: Temat postu: Odp: Drewno na schody
W naszym kraju króluje dąb jako symbol mocnego drewna i jest to najpopularniejsze drewno na schody także ze względu na jego estetyke jednak jesionowe schody na pewno nie ustępują wytrzymałością a w moim odczuciu są ładniejsze.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:46
Temat wątku: Panele :: Temat postu: Odp: Panele
Zwróć uwagę na klasę ścieralności oraz na system układania tych paneli skoro chcesz się samemu tego podjąć. Osobiście uważam, że podłogi marketowe nie są najlepsze ale na pewno sprzedawca poinstruje Cię odnośnie samodzielneog montażu jednak zapytaj o gwarancję.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:49
Temat wątku: Drewno i szkło - dobre połączenie na schodach? :: Temat postu: Odp: Drewno i szkło - dobre połączenie na schodach?
Jedyny roblem to utrzymanie szkła, poruszając się po schodach będą zostawały ślady rąk. Wygląda to jednak bardzo estetycznie i nowocześnie. Przydałby się jakiś stalowy akcent jeszcze w policzkach schodów.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:51
Temat wątku: Ogrzewanie podłogowe czy scienne jak tak to jakie ? :: Temat postu: Odp: Ogrzewanie podłogowe czy scienne jak tak to jakie ?
Ogrzewanie podłogowe jest bardzo efektywne gdy już podłoga się nagrzeje i bardzo komfortowe, jednak musisz pamiętać, że nagrzanie się podłogi ze względu na jej warstwy itd może trwać powyżej godziny.
Wysłany: śro, 30 kwiecień 2014 o godz. 15:55
Temat wątku: Kominek czy warto uznać go za alternatywne ogrzewanie? :: Temat postu: Odp: Kominek czy warto uznać go za alternatywne ogrzewanie?
Raczej nie warto, dobre drewno opałowe jest dość drogie więc jednak kominek bym traktował jako atrakcję a nie jako źródło ogrzewania, oczywiście jeżeli chcesz grzać kominkiem to musisz mieć rozprowadzone kanały by ciepło rozchodziło się po cąłym domu.
Wysłany: wto, 12 sierpień 2014 o godz. 20:48
Temat wątku: porotherm vs H+H :: Temat postu: Odp: porotherm vs H+H
Dla upierających się przy ceramice problem ciężki do rozwiązania, jednak jeżeli ktoś nie jest tak konserwatywny to powinien rozważyć beton komórkowy. Materiał ten posiada najlepszy wsp przenikania ciepła, dodatkowo muruje się z niego najszybciej. Jeżeli ktoś planuje pomieszkać dłużej w nowym domu to powinien rozważyć właśnie ten materiał, ponieważ oszczędności na ogrzewaniu stale rosną w perspektywie czasu.
Wysłany: nie, 17 sierpień 2014 o godz. 23:07
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Wydaje mi się, że kluczem jest niski wsp przenikania ciepła, a tutaj najlepiej sprawdza się beton komórkowy. Ceramika nie sprawdza się tak dobrze w tej kategorii, a to właśnie wsp przenikania ciepła pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie.
Wysłany: nie, 24 sierpień 2014 o godz. 23:04
Temat wątku: Co wybrać na ściany zewnętrzne? :: Temat postu: Odp: Co wybrać na ściany zewnętrzne?
Jeżeli chcesz mieć dobry materiał i postawić dom szybko to beton komórkowy będzie najodpowiedniejszy. To materiał który najlepiej izoluje termicznie a dzięki temu, że to duże i lekkie bloczki muruje się najszybciej. Dodatkowo jest bardzo prosty w obróbce i łatwo wykonuje się wszelkie bruzdy instalacyjne itp, dzięki czemu prace postępują bardzo szybko.
Wysłany: śro, 26 listopad 2014 o godz. 22:46
Temat wątku: Co wybrać na ściany zewnętrzne? :: Temat postu: Odp: Co wybrać na ściany zewnętrzne?
Krzysztof_tof napisał(a):
Jeże;i chcesz budować dom energooszczędny to zwróć także uwagę na materiał z jakiego budujesz ściany. Tak jak dobierając materiał izolujący zwracasz uwagę na to jaka jest jego izolacyjność termiczna tak i materiał do budowy ścian może mieć bardzo odbry ten wsp., bloczki betonu komórkowego Termalica są przystosowane nawet do nie docieplania ściany, same dają już ścianę nawet o U=0,173W/m2K, a to lepiej niż wiele docieplonych domów.
Wysłany: sob, 29 listopad 2014 o godz. 00:19
Temat wątku: ściana 1-warstwowa cz 2 :: Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
TomaszGBR napisał(a):
Witam!
Uważam, że ściana jednowarstwowa z bk jest optymalnym wyborem, jednak na Twoim miejscu wspomniane bloczki Ytong bym zamienił na Termalica, 42cm bloczek o którym mówię ma wsp przenikania ciepła 0,173 W/m2K co jest jeszcze lepszym wynikiem, bloczek o 20% wyższy a cena za m2 korzystniejsza.
Wysłany: nie, 30 listopad 2014 o godz. 17:37
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
Zdecydowanie obniżanie U ma sens, może to zbilansować inne straty... a stolarka okienna także potrafi być energooszczędna, jednak największe oszczędności na U daje beton komórkowy jako materiał o najkorzystniejszym ws przenikania ciepła.
Wysłany: pią, 12 grudzień 2014 o godz. 00:42
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Tak jak już pisał Kamil Baczyński, Termalica oferuje bloczki o wsp U ściany jednowarstwowej 0,173 W/m2K. Uważam, że to dużo lepsze rozwiązanie niż poro. Czas budowy jest krótszy, odpadu mniej czyli nie wywalamy kasy do śmieci, łatwiejsza obróbka i prowadzenie bruzd instalacyjnych.