powrót
Wysłany: pon, 15 grudzień 2014 o godz. 00:16
Temat wątku: kto buduję dom pod jarząbem :: Temat postu: Odp: kto buduję dom pod jarząbem
Przejżałem projekt tego domu, całkiem ciekawa propozycja jednak poszukałbym wersji tego projektu zakładającej stawianie ścian zewnętrznych z betonu komórkowego , bo to pozwoli na oszczędności. W dodatku czas realizacji będzie krótszy. Osobiście polecam bloczki Termalici, są o 20% wyższe od konkurencji co powoduje minimalizacje kosztów oraz spoin poziomych.
Wysłany: pon, 22 grudzień 2014 o godz. 21:07
Temat wątku: Opinia o projekcie? :: Temat postu: Odp: Opinia o projekcie?
Projekt bardzo ładny i dom wydaje się być bardzo ustawny. Jedyne co budzi moje wątpliwości to technologia - tradycyjna murowana. Domy postawione w tej technologii są drogie w utrzymaniu, koszty ogrzewania są wysokie. Polecam zastosować materiał, który ma niższy wsp przenikania ciepła, najlepszy jest beton komórkowy - ma tak niski wsp przenikania ciepł, że pozwala na stawianie ścian jednowarstwowych. Zachęcam do zweryfikowania rynku rodzimych dostawców betonu komórkowego. Stosując ten materiał, możesz skrócić czas budowy.
Wysłany: wto, 23 grudzień 2014 o godz. 18:44
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Bruzdowanie jest tylko dodatkową korzyścią z zastosowania tego materiału, podobnie jak fakt iż nie rozwijają się w nim pleśnie i grzyby, muruje się z niego sprawniej niż z ceramiki. Główną zaletą tego materiału jest oszczędność finansowa w czasie eksploatacji ze względu na bardzo niskie wartości wsp przenikania ciepła tego materiału i to z tego względu odrzuciłbym ceramike jako inwestor.
Wysłany: czw, 25 grudzień 2014 o godz. 19:05
Temat wątku: projekt domu Aleksandria :: Temat postu: Odp: projekt domu Aleksandria
Z dwojga złego to już chyba lepiej ceramikę wybrać i solidnie obłożyć styropianem. Co do ilości pustaków... należy przyjąć spory zapas ponieważ ceramika zostawia dużo odpadu. Ja bym polecił zainteresowaniem się wersją tego domu z betonu komórkowego, wtedy ilość pustkaów można łątwo wilyczć znając m2 ścian a odpad jest bardzo mały, jednak największą korzyścią jest termoizolacyjność tego materiału, daje ona znaczące oszczędności w okresie eksploatacji domu.
Wysłany: sob, 27 grudzień 2014 o godz. 20:23
Temat wątku: Czy to dobry projekt?? Poradźcie proszę :) :: Temat postu: Odp: Czy to dobry projekt?? Poradźcie proszę :)
To bardzo ciekawy projekt, bardzo nowoczesna architektura, jestem pod wrażeniem. Tak ciekawa i nowoczesna architektura powinna iść w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, a zwłaszcza warto pomyśleć o tym by dom był energooszczędny. Najlepsze wyniki daje zastosowanie technologi murowania ścian z betonu komórkowego, ten materił ma najkorzystniejszy wsp przenikania ciepła, dodatkowo stawianie domu jest najsprawniejsze, w tym materiale nie rozwijaja się zadne grzyby i pleśnie a sam poddaje się bardzo łątwo obróbce nie zostawiając dużo odpadu.
Wysłany: pon, 29 grudzień 2014 o godz. 23:22
Temat wątku: Koszt Budowy :: Temat postu: Odp: Koszt Budowy
Analizując koszty inwestycji warto także wziąć pod uwagę okres eksploatacji domu, ponieważ nie sztuką jest wprowadzić się do możliwie najtańszego domu. Planując pomieszkać parę lat w domu należy pomyśleć o postawieniu jego ścian z betonu komórkowego aby dzięki doskonałym własnościom termoizolacyjnym tego materiału znacząco obniżyć koszty eksploatacji i cieszyć się niskimi rachunkami za ogrzewanie.
Wysłany: wto, 30 grudzień 2014 o godz. 15:52
Temat wątku: GL 362 Romantyk :: Temat postu: Odp: GL 362 Romantyk
Bardzo ładny dom, gratuluje wyboru projektu. Z tego co widziałem projekt ten zakładał wymurowanie ścian z ceramiki a tutaj Inwestor wykazał się przytomnością umysu i postawił dom z betonu komórkowego, co na pewno przyniesie spore korzyści w okresie eksploatacji bo beton komórkowy jest materiłem najlepiej zatrzymującym energię cieplną wewnątrz domu a to korzystnie wpływa na rachunki za ogrzewanie. Gratulacje, a zostaliście przy ścianach jednowarstwowych czy dociepliliście?
Wysłany: śro, 31 grudzień 2014 o godz. 20:26
Temat wątku: Szmaragd 4 z mg projekt :: Temat postu: Odp: Szmaragd 4 z mg projekt
Projekt bardzo ciekawy, ta pracownia oferuje bardzo wiele projektów i większość Inwestorów znajdzie coś dla siebie. Przeszukując projekty należy jednak robić to świadomie i zwrócić uwagę na odpowiednie parametry, największy wpływ na koszty utrzymania domu ma wsp przenikania ciepła ścian oraz dachu. Jeżeli chodzi o ściany to aby dom posiadał możliwie najniższy wsp przeniakani ciepła ścian to powinny one być wymurowane z betonu komórkowego. Bloczki Termalica mają 25cm wysokości co jest większe o 20% od konkurencji zatem szybciej murujemy i zmniejszamy ilość ewentualnych mostków termicznych - mniej spoin poziomych.
Wysłany: czw, 15 styczeń 2015 o godz. 15:55
Temat wątku: Zapraszam do dyskusji budujących Starostę :: Temat postu: Odp: Zapraszam do dyskusji budujących Starostę
Witam,
projekt wydaje się być bardzo ciekawy ale na jego stronie nie widzę informacji o technologii budowania, obecnie najkorzystbniej stawiać dom z betonu komórkowego bo to przynosi oszczędności w okresie eksploatacji i to znaczące oszczędności. Chciałbym zapytać w jakich technologiach Wy stawiacie swoje fomy robione zgodnie z tym projektem i czy posiadacie informację o wsp przenikania ciepła dla ścian.
Wysłany: wto, 20 styczeń 2015 o godz. 02:09
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Wszystko zależy co dla Ciebie znaczy "niewielegorszym".
Nie rozumiem co to znaczy bardziej uniwersalna w przypadku ceramiki.
BK pozwala na zdecydowanie szybsze postawienie ściany, jest o wiele prostrzy i sprawniejszy w obróbce np. bruzdy, nie rozwijają się w nim żadne grzyby.
Wysłany: śro, 21 styczeń 2015 o godz. 00:31
Temat wątku: Porotherm T :: Temat postu: Odp: Porotherm T
Kamil,
Nie chodzi tutaj o to czy zaprawa jest sucha czy nie, przecież grzyb może się wdać na wiele lat po wymurowaniu ścian. Chodzi o to, że ze względu na proces produkcji i reakcje chemiczne nie rozwija się grzyb w tym materiale. Że w ceramice potrafi wystąpić to chyba żadna nowość.
Wysłany: czw, 22 styczeń 2015 o godz. 01:38
Temat wątku: Sfinks :: Temat postu: Odp: Sfinks
To bardzo ciekawy wątek, budowa domu sfinks.
Projekt zakłąda stosowanie ceramiki a jednak zdjęcia budujących pokazują iż stawiają dom z betonu komórkowego - gratuluje rozwagi, to świetny materiał na budwę domu i uważam, że to bardzo mądra decyzja, która opłaci się Inwestorom.
Wysłany: sob, 24 styczeń 2015 o godz. 02:05
Temat wątku: projekt Oxford S-GL 853 :: Temat postu: Odp: projekt Oxford S-GL 853
"Zarzykować" to bardzo dobre określenie - w projekcie założono postawienie ścian z ceramiki, któa jak wiadomo nie ma najkorzystniejszych własności termoizolacyjnych. Proponuję rozejżeć się za projektem który wykorzystuje rewelacyjne właściwości termoizolacyjne betonu komórkowego, dla porównania polskie bloczki Termalica pozwalają na U ściany 0,173 W/m2K.
Wysłany: śro, 28 styczeń 2015 o godz. 01:56
Temat wątku: ściana 1-warstwowa cz 2 :: Temat postu: Odp: ściana 1-warstwowa cz 2
Co masz na myśli Kami, pisząc iż z ceramiką jest mniej problemów?
Problemem jest masa, która znacząco wydłu za czas budowy, trudniej ustawić idealnie bloczki. Jak już postawisz ścianę musisz jeszcze upchnąć w niej instalacje... w betonie komórkowym robisz to z łatwością a tutaj bardzo łatwo uszkdozisz pół pustaka i termoizolacyjność biorą diabli. Nośność bk jest wystarczająca dla budowy domu jednorodzinnego, domy z ceramiki są przewymiarowane ze względu na nośnośc jednak muszą mieć tak szerokie ściany by mieć sensowne wartości wsp przenikania ciepła.
Wysłany: czw, 29 styczeń 2015 o godz. 02:25
Temat wątku: Budowa domów - stany surowe i zamknięte :: Temat postu: Odp: Budowa domów - stany surowe i zamknięte
Moim zdaniem, myśląc o budowie domu należy pomyśleć o technologi. Najlepiej sprawdza się w PL beton komórkowy, ponieważ można oszczędzić na drogim ogrzewaniu zimą oraz nic się z nim nie dzieje przy licznych przejściach przez zero. Dodatkowo najkrótszy czas realizacji.
Wysłany: pią, 30 styczeń 2015 o godz. 02:14
Temat wątku: Najlepszy material na ściany? :: Temat postu: Odp: Najlepszy material na ściany?
home_sweet_home napisał(a):
Każdy materiał na ściany zewnętrzne może mieć docelowe U na bardzo dobrym poziomie. Kwestia docieplenia. Nie rozumiem po co ludzie ciągle mówią tylko o "U" ściany, kiedy ten parametr jest naprawdę łatwy do poprawienia. Co innego akustyka (bardzo marna w betonach komórkowych, a bardzo dobra w Porothermach), nośność, nasiąkliwość (prawdziwy problem betonów), łatwość obróbki, itp. Parametrów jest całe mnóstwo i to o nich warto dyskutować, a nie tylko o U! :)
Ok, ale chodzi o to by już wyjściowa wartość była możliwie najniższa tego U, te wartości sa podawane dla ściany nieocieplonej.
Jeżeli chodzi o akustyke ... jesteś w totalnym błędzie - zachęcam do lektury kart materiałowych i danych technicnzych. Jest to mit krążący w kółko o betonie komórkowym. No i jeszcze łątwość obróbki,,, tutaj bk ma ogromną przewagę. Zachęcam to zapoznania się z materiałami na żywo :)
Wysłany: pon, 16 luty 2015 o godz. 03:23
Temat wątku: Z jakiego materiału najlepiej zbudować dom? :: Temat postu: Odp: Z jakiego materiału najlepiej zbudować dom?
Obecnie najlepiej budując dom wybrać beton komórkowy, ponieważ to materiał pozwalający najszybciej postawić ściany, a po zamieszkaniu gwarantuje niskie koszty ogrzewania. Osobiście polecam bloczki Termalici, ponieważ są o 20% wyższe od konkurencji, a parametry mają jedne z lepszych.
Wysłany: pon, 16 luty 2015 o godz. 03:32
Temat wątku: :: Temat postu: Odp: Szukam opinii na temat projekty MG - Sosenka 4
Tak jak już ktoś napisał, to raczej domek letniskowy.
Domy szkieletowe nie są najlepszym rozwiązaniem w naszych warunkach, dużo przejść przez 0 C oraz długi sezon grzewczy. Taki dom będzie ciężko ogrzać nie mówiąc już o kosztach samego ogrzewania. Należy zwrócić uwagę na wsp przenikania ciepła ścian, ponieważ jest to informacja o tym jak dobrze dany materiał zatrzymuje energię cieplna wewnątrz domu, najlepiej pod tym względem obecnie razdzi sobie beton komórkowy i z tego bym polecał budowę domu.
Wysłany: nie, 22 luty 2015 o godz. 00:41
Temat wątku: PROJEKT BW-21 pracowni Jeleniogórskie Biuro Planowania i Projektowania :: Temat postu: Odp: PROJEKT BW-21 pracowni Jeleniogórskie Biuro Planowania i Projektowania
Znalazłem jedynie wersję projektu opisaną jako energooszczędną. Projekt ten wydaje się być bardzo interesujący, Założono w nim konstrukcję ścian z betonu komórkowego co jest dużym plusem dla Inwestora ponieważ wsp przenikania ciepła pozwala zaoszczędzić środki. Niski wsp przenikania ciepła materiału oznacza, że jest on dobrym izolatorem termicznym, ze wszystkich powszechnie używanych materiałów beton komórkowy wypada najlepiej pod tym względem.
Wysłany: pon, 23 luty 2015 o godz. 02:28
Temat wątku: :: Temat postu: Odp: Wybór projektu - rady i pytania - pomóżcie
Wybierając projekt, nie powinno skupiać się jedynie na architekturze, która jest naturalnie ważna jednak powinno skupić się także na konstrukcji, domy z betonu komórkowego pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu ponieważ materiał ten jest bardzo dobrym izolatorem termicznym.