Jesienią dzień wstaje późno, a zasypia wcześnie. Szaro, ponuro i ciemno. Nic tylko skryć się w zaciszu własnego domu, zaparzyć aromatyczną herbatę i zapalić światło. W oświetlonym pomieszczeniu trudno jednak zachować prywatność. Rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach osłon zewnętrznych, przez które żaden ciekawski przechodzień nie zajrzy do środka budynku. Zapewniają one również dodatkową ochronę termiczną.
Ponad dwa tysiące lat temu w wielu miejscach świata zaczęto używać wyjątkowego materiału. Była to lekka, wytrzymała skała, dobrze izolująca termicznie i akustycznie. W budownictwie stosowano ją m.in. na Islandii, gdzie nazywała się vikur, a na Hawajach znana była jako ‘ana. W Polsce również wykorzystywano jako materiał budowlany tę samą spienioną skałę zwaną pemzą lub, z łaciny, pumeksem. Co takiego jest w materiałach spienionych, że niezależnie, w wielu miejscach świata, uznano, że ich stosowanie może przynieść liczne korzyści?
Panujące w naszym kraju warunki klimatyczne, niezależnie od wybranej lokalizacji, nie sprzyjają parkowaniu aut pod gołym niebem. Kto ma taką możliwość zostawia je więc w garażu. Zamknięty za solidną bramą pojazd jest dobrze chroniony nie tylko przed deszczem czy śniegiem, lecz także dostępem niepowołanych osób. Problem w tym, że takie wrota często bywają mało komfortowe w obsłudze, a codzienne siłowanie się z nimi jest męczące. Dlaczego więc nie ułatwić sobie życia i nie wyposażyć ich w automatyczny, sterowany pilotem napęd?
Budynki energooszczędne powoli stają się już normą we współczesnym budownictwie. Na zachodzie Europy, a zwłaszcza w Niemczech, rośnie także znaczenie budownictwa pasywnego. Stopniowo rozwija się ono też w Polsce. Wykorzystywane w nim, nowoczesne rozwiązania stosowane są również w budynkach standardowych. Przykładem jest tu montaż warstwowy stolarki, pozwalający na podniesienie jakości i trwałości połączenia stolarka-mur oraz zapewniający zwiększenie komfortu użytkowania obiektu.
Dobrze zamontowane, komfortowe w obsłudze okno czy drzwi to efekt końcowy całego procesu, jakim jest instalacja wyrobów stolarki otworowej. Aby została ona przeprowadzona prawidłowo i sprawnie, niezbędne jest nie tylko zastosowanie odpowiednich rozwiązań montażowych, lecz również dobrych narzędzi. Zapewniają one wygodę i precyzję pracy oraz efektywność jej wykonania.
Z oknem jest podobnie jak z samochodem – możemy wybrać jego wersję podstawową lub wzbogaconą o dodatkowe elementy, znacznie zwiększające funkcjonalność. W przypadku stolarki okiennej, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na model ekonomiczny czy też bardziej rozbudowany, liczy się dobry montaż, który zapewni nam bezproblemową eksploatację i komfort użytkowania.
31 stycznia 2006 roku Grupa KĘTY S.A. zakupiła opolskie zakłady ALUPROF specjalizujące się w produkcji systemów rolet i bram. Mija dziesięć lat odkąd doszło do połączenia Metalplastu-Bielsko z ALUPROF.
Jak użytkować bramę w okresie zimowym ? Dobre funkcjonowanie naszej bramy garażowej zależy przede wszystkim od dobrego dopasowania bramy do otworu, profesjonalnego jej zamontowania, a w kolejnym etapie od konserwacji. Czyszczenia bramy oraz poddawania jej regularnym przeglądom sprawi , że będzie nam służyła przez lata. Jednakże należy pamiętać , że śnieg, deszcz, mróz, wilgoć może mieć zły wpływ na pracę naszej bramy jeżeli nie będziemy przestrzegać ważnych zasad podczas jej użytkowania.